Krakonošův divadelní podzim - Větrník č.7 16.10.2003

04.01.2012 08:44

Viděno z 9. řady aneb Cherchez l`homme.

Omlouvám se francouzštiny znalým za případnou pravopisnou chybu, ale nemám nikoho, kdo by mi doručil mluvnici; žádného pana Dardarda bohužel neznám.

Znají jej však velmi dobře členové Divadelního souboru Kulturního střediska Velká Bystřice. Text veselohry Eugena Labiche v jejich podání byl skvělým osvěžením po předchozích několika, inu řekněme nevydařených, představeních. Prezentovali se po dlouhé pauze vysockému publiku opravdu velmi zdařile. Zejména první část představení před přestávkou měla vynikající spád, který se však v poslední části kamsi vytratil. Škoda. A ještě jedna drobnost: mohl by mi někdo vysvětlit, co měla znamenat závěrečná scéna, při které si Antonín vyměňoval s tatínkem vlasy?

Středeční odpolední představení bylo zkrátka přesně to, na co jsem se těšila - výborné divadlo. Dík za něj patří nejen mužům, kteří se na této inscenaci podíleli ve značné přesile, ale i dvěma čestným zástupkyním nás, té lepší a hezčí poloviny lidstva. I když sebekriticky přiznám, že půvaby sličné hostesky jsou prostě nedostižné!

Mag
Vyšlo ve Větrníku č. 7
16. 10. 2003

 

Zpět

Vyhledávání

OBVB© 2012 Všechna práva vyhrazena.